Dzisiaj jest 07.09.2024

STRONA GŁÓWNA

PORADY KREDYTOWE
Zdolność kredytowa
Oprocentowanie
Doradcy kredytowi
PLN, CHF czy EUR?
Na co zwracać uwagę
Wniosek o kredyt
Hipoteka
Przewalutowanie
WIBOR i LIBOR
Inflacja a koszt kredytu
Pożyczka a kredyt
Kredyt refinansowy
Kredyt konsolidacyjny
Pożyczka hipoteczna
Kredyt hipoteczny dla firm

KUPNO MIESZKANIA
Podstawowe założenia
Poszukiwanie ofert
Korzystać z agencji?
Ceny mieszkań
Spółdzielcze/hipoteczne
Umowa

BUDOWA DOMU
Dom czy mieszkanie?
Kupno działki
Kredyt na budowę domu
Proces budowlany

KALKULATOR KREDYTU

INNE KREDYTY
Pożyczka w weekend
Pożyczka na raty













 

Szybki wniosek o kredyt mieszkaniowy
Czerwiec 2021


Skorzystaj z bezpłatnej pomocy doradcy finansowego,
z którym porównasz oferty i wybierzesz najlepszy kredyt hipoteczny:


Umów spotkanie
lub rozmowę wideo



Umów spotkanie
lub rozmowę wideo


Możesz także przez internet poprosić o ofertę kredytu hipotecznego
w jednym z największych polskich banków:



RRSO 2,54% sprawdź



RRSO 2,31% sprawdź



RRSO 2,78% sprawdź



RRSO 3,17% sprawdź




Kupno mieszkania - podstawowe założenia

Każda ważna decyzja - a kupno mieszkania jest z pewnością istotną decyzją w życiu każdego z nas - powinna być dobrze przemyślana i przygotowana. Dlatego zanim zaczniesz szukać mieszkania, dobrze jest określić sobie podstawowe założenia, które zdeterminują sposób poszukiwania wymarzonej nieruchomości i pozwolą ograniczyć pole, w którym będziesz się poruszać. Jeżeli ustalisz, czego tak naprawdę chcesz - unikniesz "łapania kilku srok za ogon" i straty czasu.


Na początku trzeba odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

a) Jak szybko potrzebuję kupić mieszkanie?

Jest to kluczowe pytanie. Jeżeli potrzebujesz mieszkania szybko, to rynek pierwotny, czyli kupno miekszania, które dopiero jest budowane przez developera - całkowicie odpada. Mieszkania w nowych inwestycjach sprzedaje się najczęściej już na etapie "dziury w ziemi" i od dnia decyzji o zakupie i wpłaty pierwszej raty do momentu wprowadzenia się mija co najmniej rok, a zwykle około dwa lata. Rzecz jasna, może się zdarzyć, że trafisz na jakąś okazję, tzn. ostatnie niesprzedane mieszkanie z inwestycji, która się właśnie kończy, ale to sytuacja rzadka i dotyczy zwykle najmniej atrakcyjnych mieszkań.

Jeżeli zależy ci na czasie, musisz zdecydować się na rynek wtórny, czyli kupienie mieszkania, w którym ktoś już wcześniej mieszkał. Musisz przygotować się na szybkie decyzje, a to nie sprzyja racjonalnemu wyborowi i uzyskaniu najniższej ceny... Dlatego znacznie lepiej jest, jeżeli jednak nie musisz się wyprowadzać z obecnego mieszkania już za kilka dni. W naszych poradach przyjmiemy założenie, że szukasz mieszkania na rynku wtórnym, ale masz ok. 3-4 miesiące na przeprowadzenie całej transakcji - taka sytuacja jest najbardziej typowa. Tym niemniej, większość zawartych na naszej stronie porad przyda się także każdemu, kto kupuje mieszkanie na rynku pierwotnym.

b) Ile pieniędzy mogę wydać?

Obliczenie kwoty, którą możesz przeznaczyć na zakup mieszkania, musi być wykonane na samym początku. Od tego będzie zależeć to, czego będziesz szukać. Niestety, twarde prawa rynku nakazują mierzyć zamiary według sił, a nie odwrotnie...

Większość kupujących korzysta z kredytu. Jeżeli też jesteś w takiej sytuacji, musisz oszacować swoją zdolność kredytową. Więcej na ten temat znajdziesz dziale porad kredytowych. Tu zakładamy, że już to masz za sobą i masz określoną sumę, którą możesz wydać.

c) Jakiego mieszkania potrzebuję?

Musisz ustalić, jakie cechy mieszkania są dla ciebie najważniejsze. Główne 2 aspekty, które trzeba ze sobą pogodzić, to: wielkość i lokalizacja.

Te cechy trzeba pogodzić, bo jeżeli masz ograniczony budżet, musisz pójść na kompromis. Np. jeżeli możesz wydać maksymalnie 250 tys. zł na mieszkanie w Warszawie, i chcesz nabyć 2 pokoje z kuchnią, to niestety nie uda ci się kupić takiego mieszkania w Centrum. Jeśli koniecznie chcesz mieszkać w Centrum (a więc ważniejsza jest dla Ciebie lokalizacja), musisz pogodzić się z faktem, że pieniądze, jakimi dysponujesz, starczą co najwyżej na małą kawalerkę.






Kolejne porady mieszkaniowe:
| Poszukiwanie ofert | Agencje nieruchomości | Ceny mieszkań |
| Mieszkanie spółdzielcze i hipoteczne | Umowa przedwstępna i ostateczna |

| PORADY KREDYTOWE | KREDYTY - OFERTY BANKÓW |

 
 
(C) Copyright 2007-2023, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Archiwum | Kontakt: info(at)kredytmieszkaniowy.org
| Zaprzyjaznione strony: Konta bankowe Darmowe ogłoszenia Prestamos rapidos en Espana |
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.