Dzisiaj jest 12.07.2024

STRONA GŁÓWNA

PORADY KREDYTOWE
Zdolność kredytowa
Oprocentowanie
Doradcy kredytowi
PLN, CHF czy EUR?
Na co zwracać uwagę
Wniosek o kredyt
Hipoteka
Przewalutowanie
WIBOR i LIBOR
Inflacja a koszt kredytu
Pożyczka a kredyt
Kredyt refinansowy
Kredyt konsolidacyjny
Pożyczka hipoteczna
Kredyt hipoteczny dla firm

KUPNO MIESZKANIA
Podstawowe założenia
Poszukiwanie ofert
Korzystać z agencji?
Ceny mieszkań
Spółdzielcze/hipoteczne
Umowa

BUDOWA DOMU
Dom czy mieszkanie?
Kupno działki
Kredyt na budowę domu
Proces budowlany

KALKULATOR KREDYTU

INNE KREDYTY
Pożyczka w weekend
Pożyczka na raty

 

Szybki wniosek o kredyt mieszkaniowy
Czerwiec 2021


Skorzystaj z bezpłatnej pomocy doradcy finansowego,
z którym porównasz oferty i wybierzesz najlepszy kredyt hipoteczny:


Umów spotkanie
lub rozmowę wideoUmów spotkanie
lub rozmowę wideo


Możesz także przez internet poprosić o ofertę kredytu hipotecznego
w jednym z największych polskich banków:RRSO 2,54% sprawdźRRSO 2,31% sprawdźRRSO 2,78% sprawdźRRSO 3,17% sprawdź
Czy warto korzystać z usług doradców kredytowych?

O kredyt można starać się albo samodzielnie - porównując różne oferty, składając wnioski o kredyt do wybranych banków i negocjując z nimi warunki kredytu - albo z pomocą doradców kredytowych, którzy dla ciebie porównają to, co proponują banki i przygotują ofertę, a w końcu za ich pośrednictwem złożysz wnioski o kredyt.

Zobacz gdzie jest twój najbliższy doradca finansowy

Powstaje pytanie - czy warto korzystać z usług takich doradców? Czy lepiej jednak poszukiwać odpowiedniej oferty samodzielnie i negocjować odrębnie z różnymi bankami? Nie ma jednej ogólnej odpowiedzi na to pytanie - wszystko zależy od twojej sytuacji, wiedzy, ilości czasu, jaką możesz poświęcić, a wreszcie - od twojego charakteru oraz sytuacji na rynku.

Zdanie się na pomoc doradcy kredytowego jest dobre przede wszystkim wtedy, gdy nie masz wystarczająco dużo czasu, aby samemu porównać oferty, lub nie masz wystarczającego rozeznania i wiedzy na temat procesu kredytowego i procedur niezbędnych w procesie kupowania mieszkania, i nie masz albo czasu albo ochoty, by takie rozeznanie zdobyć. Wreszcie - z doradców mogą także chcieć skorzystać osoby, które nawet dysponując wolnym czasem, czują się na tyle niepewnie w gąszczu różnych ofert, że wolą oprzeć się na poradach specjalistów i "zrzucić" na nich część odpowiedzialności za swoje decyzje.

Dodatkowo, ważnym czynnikiem może być też okres, w którym staramy się o kredyt. Gdy na rynku dominuje walka o klienta, a banki prześcigają się w promocjach, by zwabić kredytobiorców - z powodzeniem możemy sami poszukać najlepszej oferty i negocjować z bankami. Gdy jednak sytuacja na rynku jest kryzysowa (jak np. w czasie kryzysu finansowego, który zapanował na rynku na przełomie 2008 i 2009 roku), a o kredyt jest trudno, banki zaostrzają politykę oceniania zdolności kredytowej i zmniejszają maksymalne kwoty kredytów, lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z doradcy kredytowego. Korzystając z usług doradcy łatwiej i szybciej znajdziemy odpowiedni dla nas bank, a i tak samodzielnie negocjując, nie osiągnęlibyśmy wiele w tak trudnym okresie, w którym na rynku warunki dyktuje raczej kredytodawca, niż kredytobiorca.

Abstrahując od powyższych czynników (czas, wiedza, nasz charakter, sytuacja na rynku), można zadać pytanie: co bardziej się opłaca pod względem finansowym? Czyli - czy korzystniejsze są oferty proponowane przez doradców, czy te, które dostaniemy bezpośrednio w bankach?

Na to pytanie także nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Doradcy kredytowi nie pobierają za swoje usługi opłat od klientów, gdyż o ich wynagrodzenia dbają banki, które wynagradzają doradców prowizją za każdy udzielony przy ich pomocy kredyt. Z jednej strony, można się zastanawiać, czy banki nie rekompensują sobie dodatkowych opłat, jakie muszą ponosić na rzecz pośredników finansowych, poprzez zwiększanie kosztów udzielanych przy ich udziale kredytów. Z drugiej strony bankom może opłacać się zachowanie tych samych warunków dla doradców, co w normalnej ofercie, a czasem nawet proponowanie im promocyjnych ofert, gdyż zewnętrzni doradcy po pierwsze oszczędzają czas doradcom zatrudnionym w danym banku, a po drugie przysyłają dodatkowych klientów, którzy prawdopodobnie bez ich pośrednictwa do tego banku by nie trafili. Jak widać, argumenty mogą prowadzić do różnych wniosków, a w praktyce zwykle oferty u doradcy kredytowego nie różnią się od oferty, jaką otrzymamy w samym banku.

Wiele osób woli samodzielnie poszukiwać kredytu, uważając, że w ten sposób wynegocjuje lepsze warunki. Ponadto, uważają oni, że brak pośredników może pozytywnie wpływać na czas załatwienia sprawy. Tym niemniej, również tutaj nie ma reguły - doradcy są bardzo różni, jedni są lepsi, inni gorsi, jedni angażują się bardzo w monitorowanie wniosków kredytowych i mogą nawet przyspieszać ich rozpatrzenie w banku, inni z kolei biernie czekają na rozstrzygnięcie i z opóźnieniem kontaktują się z klientem. Wszystko więc zależy od tego, na kogo się trafi.

W efekcie, od indywidualnej decyzji każdego, kto potrzebuje kredytu, zależy sposób poszukiwania ofert i składania wniosków kredytowych. Tak czy inaczej - niezależnie czy wybierzesz kontakt z doradcami kredytowymi, czy samodzielnie ocenisz oferty i dobierzesz odpowiedni bank (lub kilka banków) - możesz to wszystko zrobić na naszej stronie. Na górze tej strony można złożyć wniosek o kontakt z doradcą kredytowym jednej ze znanych firm doradczych - Expander lub Open Finance. Jeżeli zaś chcesz poznać propozycje poszczególnych banków i złożyć bezpośrednio do nich wnioski kredytowe, zapraszamy do działu OFERTY BANKÓW


Kolejne porady kredytowe:
| Wybór waluty kredytu |
| Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu | Złożenie wniosku kredytowego |
| Czym jest hipoteka | Przewalutowanie kredytu | Czym jest kredyt refinansowy | Kredyt konsolidacyjny |

Poprzednie porady kredytowe:
| Zdolność kredytowa | Oprocentowanie - jak oblicza się raty |

| PORADY MIESZKANIOWE | KREDYTY - OFERTY BANKÓW |

 
 
(C) Copyright 2007-2023, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Archiwum | Kontakt: info(at)kredytmieszkaniowy.org
| Zaprzyjaznione strony: Konta bankowe Darmowe ogłoszenia Prestamos rapidos en Espana |
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.